Задати питання

Монтаж труб каналізації

Монтаж каналізації вважається відносно нескладною процедурою, але вона вимагає найсуворішого дотримання деяких правил і рекомендацій. Це дуже важливо, адже ціна помилки висока. Квартира – це, по суті, поєднання декількох приміщень. Внаслідок цього квартирна каналізація являє собою магістраль, що складається з однієї труби. Про те, як монтується ця магістраль, читайте нижче.

Монтаж труб каналізації в квартирі: підготовка

Планування і підготовка до установки труб – такий же важливий етап роботи, як і сам монтаж. Перше, що варто зробити – визначити місця, де будуть розташовуватися сантехнічні прилади. Далі, якщо прокладена стара каналізація, проводиться її детальний огляд. Попередньо потрібно також скласти список необхідних матеріалів, визначивши їх тип і конкретну кількість. Після придбання необхідних компонентів необхідно здійснити тестовий монтаж труб каналізації. Якщо все в порядку, можна приступати до демонтажу старої системи і остаточної підготовки нової. Після завершення всіх підготовчих заходів можна починати безпосередньо монтаж.

Монтаж труб каналізації: основні етапи

При установці труб в квартирі найчастіше застосовуються такі матеріали, як поліпропілен і ПВХ. Чавунні труби використовуються вкрай рідко і лише в специфічних ситуаціях. Пластик легкий, довговічний і стійкий до корозії.

Діаметр використовуваних труб, як правило, – 32-40-50 мм і 110 мм. Монтаж труб каналізації в квартирі вимагає наявності таких інструментів:

  • болгарка;
  • пила;
  • зубило;
  • рівень;
  • рулетка;
  • олівець або маркер.

Важливо не пропустити етап тестової збірки каналізації, про який згадувалося вище. В іншому випадку можна допустити утворення течі або появи інших дефектів. Монтаж труб проводиться в кілька етапів, які необхідно виконувати в суворій послідовності.

  • В розтруб поміщається спеціальний гумовий ущільнювач, який покликаний унеможливити ризик протікань. Ущільнювач необхідно ретельно змастити герметиком.
  • Якщо трійник був витягнутий під час демонтажу старої системи каналізації, на цьому етапі потрібно встановити новий.
  • Наступний етап – відмітка осі стояку на стіні.
  • Далі трубопровід збирається. Необхідно чітко визначити місце розташування кріплень.
  • Кріплення надійно монтуються на кронштейнах.
  • Використовуючи ущільнювачі, монтується стояк. Стояк в нижній частині вставляється в розтруб, а у верхній з’єднується з чавунною трубою за допомогою манжети.
  • Монтаж труб каналізації в квартирі закінчується їх фіксацією на стіні. Для цих цілей використовуються хомути, які повинні бути оснащені гумовими прокладками. Підбирати хомути необхідно точно під діаметр труб. Зробивши все правильно, вдасться запобігти появі зайвих шумів під час експлуатації каналізації.

Під час монтажу варто враховувати один важливий момент. Необхідно намагатися мінімізувати кількість відводів та фітингів. Саме в подібних місцях в переважній більшості випадків утворюються засмічення, які дуже важко пробити. Внаслідок цього рекомендується встановлювати в трубопроводах ревізії. Вони значно полегшують процедуру прочищення труб на різних етапах експлуатації каналізаційної системи.

Висновок

Можна помітити, що процедура монтажу каналізаційних труб складається з безлічі дрібних деталей і нюансів. Однак кожен з них вкрай важливий для фінального результату. Не варто ігнорувати жодної деталі, адже каналізаційні труби – це «артерії» квартири.

Поделиться ссылкой